Datlovo-kokosovo-čokoládové kuličky

Zdravá ňamka z kuchařky Sweetness&Light od Daisy Lowe 🙂
Kuličky můžete mít jako zásobu energie s použitím proteinového prášku nebo bez něj z nich může být skvělé cukroví! 

Na 14 kuliček:
8 datlí bez pecek
100g mandlí
2 lžičky pravého kakaa (výborná je značka Kovandovi)
30g proteinového prášku
Půl lžičky vanilkového extraktu (krásně to ovoní kuličky)
1 lžička mleté skořice
Lžička kokosového oleje (v žádném případě nenahrazujte olivovým nebo slunečnicovým, radši olej vynechte!)
strouhaný kokos na obalení

Rozmixujte všechny ingredience. Přidejte asi deci vody, aby směs byla hladká a snadno se z ní tvarovaly kuličky.

Čistýma rukama nebo kávovou lžičkou vytvarujte kuličky a obalte je ve strouhaném kokosu.

Kuličky ukládejte do misky vyložené balícím papírem a skladujte v lednici. 

Pokud se Vám nechce péct, můžete si objednat zdravé a podobně nevšední cukroví z cukrárny Sweet Secret of Raw: http://www.rawkucharka.cz/cukrovi

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář