Dámský zelený smoothie

Špatná nálada, bolesti, únava, prostě hormony v té části měsíce nám jako ženám mohou pěkně zatočit s životem. Dámský zelený smoothie mi vedle preventivního doplňování hořčíku pomáhá. Zkuste ho také!

Ingredience:
špenát / kapusta – hrst (na fotce je špenát před mixérem jen na ukázku – 2x větší množství než v mixéru)
nepražené kakao – cca polévková lžíce
kokosový olej – půlka polévkové lžíce
hrst zmražených nebo čerstvých borůvek
1 zmrazená nektarinka
i zmrazený banán / lžíce rýžového syrupu / čtvrtka avokáda (čerstvé avokádo je mékké a má do černa slupku, můžete nechat dozrát několik dní v papírovém sáčku)
bílý jogurt (jíme kvůli zdraví prospěšným probiotikám) / mandlové mléko (vitamíny, antioxidanty)

Postup:
Bílý jogurt nebo mandlové mléko rozmixujeme se špenátem do hladka, přidáme lžící nepraženého kakaového prášku, půl lžíce kokosového oleje, borůvky, nektarinky a banán nebo syrup. Rozmixujeme a zaženeme chuť na sladké a nezdravé.


Pro ženy v období menstruace a pms. Jak prožít tuto část měsíce ještě víc v pohodě? Více zde
Více o zelených smoothies zde

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář