Co dělat po škole?

Co dělat po škole? Toť otázka. Každý z nás ukončil školu, někdo základní, někdo střední, někdo vošku a někdo vysokou. A spousta z nás nevěděla co dělat dál se životem. Když se podívám zpětně na dobu, kdy jsem ukončila střední školu je tu pár věcí, které jsem udělala a posunuly mne dále. Tímto článkem bych Vás chtěla inspirovat – máte spoustu možností! V době, kdy píšu tento článek je mi už 24 let, od střední školy a musela jsem se rozhodnout: o tom co dál budu studovat a co nebudu, co se budu učit sama a kde budu pracovat. Mám celkem dlouho po střední škole a myslím si, že jsou tři rady, které bych Vám mohla dát.

 

1. Co dělat po škole? Studujte jazyky!
I když jste na základní a střední škole měli hroznou učitelku, nenechte tuhle zkušenost stát v cestě Vám a celému světu nových informací, myšlenek a novým lidem! S jazyky na určité úrovni se dostanete na lepší pracovní pozice, do zahraničí a k informacím, knihám, filmům a seriálům, které nejsou přeloženy a stojí za to! Pokud můžete doporučuji absolvovat pomaturitní studium jazyků. Pokud nemůžete učte se sami, tipy pod článkem Vám s tím pomohou. Pokud se rozhodnete absolvovat pomaturitní studium, zůstanete studentem, zlepšíte se dramaticky v jazyce a budete mít spoustu času hledat obor, který budete dále studovat nebo ve kterém budete pracovat.

Já jsem začala učit různé kroužky na základních školách, při studiu jazykové školy. A díky tomu jsem se rozhodla jít na vošku studovat obor, který by spojoval pohyb a zdraví. Nakonec jsem volila mezi oborem wellness balneo a rekreologií s anglistikou. A zvolila jsem obor wellness balneo, hlavně protože oproti rekreologii jsem mohla zůstat v Praze. A já mám Prahu ráda, je tu více možností pracovních, gastronomických, rekreačních aj. než v Liberci, nad kterým jsem uvažovala. Během studia jsem se stala certifikovanou masérkou a instruktorkou zdravotní tělesné výchovy, tyto stránky jsem založila na střední škole a na voš jsem je změnila ze stránek o gastronomii na stránky o zdravém životním stylu a založila jsem youtube kanál Zdraví posláním.

 

2. Co dělat po škole? Hledejte, co Vás baví a uživí!
Můžete mít několik úvazků, třeba jednu práci můžete mít pro finanční jistotu na poloviční nebo plný úvazek a k tomu brigádami nebo polovičními úvazky začnete v oboru, který Vás láká. Vyzkoušejte více zaměstnavatelů a pozic, abyste věděli co Vám vyhovuje nejvíce. Tímto způsobem můžete hledat, to čemu se chcete do budoucna věnovat a zároveň být finančně nezávislí. Čemu se budete věnovat záleží na Vás, Vašem odhodlání a vytrvalosti. Každý z nás najde něco, co mu bude dávat smysl, bude mu dělat radost a bude to alespoň nějakým způsobem vydělávat. Je potřeba hledat a nespokojit s průměrem.

 

3. Co dělat po škole? Vzdělávejte se celoživotně!
Možná se Vám nechce, protože máte školy po krk. A já to chápu – ne všichni učitelé umí učit a dokážou ve Vás probudit zájem. Ale v životě Vás ostatní mohou jen inspirovat a motivovat sami sebe musíte hlavně sami. Investujte do sebe a čtěte sebe vzdělávací a odborné knihy, sledujte odborníky na youtube, absolvujte kurzy, workshopy a instruktorské kurzy. Studujte pomaturitní studium, vošku nebo vejšku. To vše Vám ukáže nové možnosti, pomůže Vám to najít nový směr a odliší Vás to od konkurence.

V našem věku to je jednodušší, než to dohánět v budoucnu, kdy už budete třeba mít rodinu a hypotéku – ale i to jde. Hlavně se vzdělávejte po celý život. To co jste se naučili ve škole nebo na kurzu nebude za pár let stačit. Svět se mění a informace se díky internetu šíří rychlostí světla, po škole je sebevzdělávání čistě na nás.

Pokud je něco, co se neučí ve školách a potřebuje to každý z nás je to péče o sebe sama. Naučte se relaxovat, kompenzovat Vaši práci, abyste neměli bolesti pohybového aparátu, zdravě se hýbejte a celkově pečujte o své zdraví. K tomu Vám mohou pomoci tyto stránky, náš Youtube kanál a odkazy pod článkem.

 

Výše popsané  tipy Vám pomohou zlepšit Vaše uplatnění na trhu práce, ale i zvýší Vaší životní spokojenost. Držím Vám palce!


 

Youtube kanál Zdraví posláním, kde do čtyř kategorií: Wellness inspirace, Fitness inspirace, Zdravá záda prevence a kompenzace a Sedavý způsob života prevence a kompenzace průběžně umisťuji videa od různých tvůrců, která sama sleduji

Pěnový válec 10 otázek a odpovědí
Bolest zad – co (mi) funguje
Vytvořte si antistresový plán a zvládněte stres!
Cizí jazyk – zábavné samostudium.
Sebevzdělání – kvalitní četba

 

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj. Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář