Recenze: Čestr Ambiente

Do restaurace jsem šla s Petrem, když naši, kterým jsem dala voucher neměli čas. Možná doufali, že mě to přesvědčí, abych se tehdy vzdala svého počátečního vegetariánství.. 
Večeře pro dva: 1200 kč, Václavské náměstí

Předkrmy:
– zajímavý tatarák, málo dochucovadel (kečup, množství koření) a výrazná dochuť masa, ale já bych dala přednost klasickému tátaráku, když si ho namíchám sama nebo mi ho někde namíchají se vším všudy
– český hlemýžď – nejlepší jídlo ( ale podle mého doprovodu sice dobré, ale maso a zmrzlina byly lepší)

Hlavní jídlo:
– malý ořech s liškovou omáčkou, řekla jsem si o téměř opečený a dostala jsem krvácející (pro mne celkem odpudivé), ani jsem ho nedojedla (omáčka zajímavá)
– karabáček na husím sádle – klasická měkká pečeně ve výrazné sádlové omáčce – dobré, ale ne zas tak uchvacující, asi jako všechno co jsme měli (psáno panem gastroradarem, který si tohle maso dal) – můj názor? podle mne vážně hrozné, nikdy nepoužívám sádlo přijde mi to opravdu nechutné, používám jen rostlinné oleje, měkká textura masa dobrá, chuť ne
Dezert:
Zmrzlina z černého piva se švestkami, karamelovou pěnou a sušenkami – podle mne to chutnalo jako odleželé Amaretto (podle mého doprovodu hodně zajímavé a dobré)
Pivo Pilsner urquel – podle mne třeba v restauraci nad metrem v Kobylisích je lepší

Obsluha a prostředí – pořád se ptali jak nám chutná a celkově se hodně starali, ale hrozný hluk v celém podniku, příprava předkrmů i hlavního jídla trvala více než 15 minut u obou a to jsme objednávali předkrm i hlavní jídlo současně!

Celkový dojem restaurace Čestr Ambiente:
pro opravdu zarputilé milovníky masa asi fajn, ale my vzhledem k chybějícímu wow efektu a poměru cena / nadšení, což by bylo opravdu těžké, mám ráda exoticky upravené maso, jako třeba v Brasileiru také od Ambiente nebo korejské nebo vietnamské kuchyni.
Znovu tam určitě nepůjdu.

Takže jsem stále lakto-ovo-vegetarián (nejím maso, jen v malém množství ryby a mořské plody, jím mléčné výrobky, vejce z volných chovů a všechno ostatní). Více najdete zde.

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář