Avokádo a tofu salát na japonský způsob

Osvěžující a rychlý avokádo a tofu salát, ideální v letních měsících!

Ingredience:
– nakrájené zralé avokádo (když vydloubnete stopku, tak by avo pod ní mělo být krásně zářivě žluto-zelené, měkkčí na dotek)
– bazalkové měkké tofu
– sůl, pepř, sušený česnek, bazalka
– sójová omáčka Kikkoman nebo Shoyu
– černý / bílý sezam

Postup:
Avokádo nakrájíme, zlehka osolíme a opepříme. Vylijeme vodu z balení tofu, pokud ho nespotřebujete, vodu si ponechte v mističce a zbytek syrového tofu nechte ve vodě v lednici. Tofu rozmačkáme vidličkou, okořeníme a osmahneme. Nasypeme na avokádo, zakapeme sójovou omáčkou a posypeme černým sezamem.

Pod avokádo můžete dodat: čerstvý opraný špenát nebo rýži.

Dobrou chuť!

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář